Logo Gmina Korytnica

Archiwum newsów, strona 9

Obrazek dla news_624

Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z jego pomocy!

25.05.2021

Rachmistrz spisowy to nie akwizytor, natrętny sprzedawca ani wyłudzacz danych. Kiedy do Ciebie dzwoni, robi to po, żeby Ci pomóc wypełnić obowiązek spisowy! Dlatego gdy zobaczysz, że dzwoni 22 828 88 88, odbierz telefon od rachmistrza, wysłuchaj go i od razu spisz się razem z nim! Oszczędzisz na czasie i rachunku telefonicznym.

Nie jesteś jeszcze w gronie osób spisanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021)? Możesz w takim razie spodziewać się telefonu od rachmistrza. Nie ignoruj tego połączenia i nie odmawiaj pod byle pretekstem. Rachmistrz jest dla Ciebie wsparciem i naprawdę warto skorzystać z jego pomocy.

więcej

Obrazek dla news_623
Obrazek dla news_621
Obrazek dla news_620
Obrazek dla news_619

Uczniowie ze Szkoły w Górkach- Grubakach, rozpoczęli realizację ostatniego etapu programu „Być jak Ignacy”

19.05.2021

Uczniowie ze Szkoły w Górkach- Grubakach, rozpoczęli realizację ostatniego etapu programu „Być jak Ignacy” . Tym razem poszerzą w nim swoje wiadomości na temat:  gier i filmów 3D,   programowania, sztucznej inteligencji i robotów, bezpieczeństwa w sieci.

Na zajęciach uczniowie wirtualnie zwiedzili również Muzeum Kinematografii w Łodzi i wykonali fenakistiskop ( XIX-wieczną zabawkę optyczną, wykorzystującą właściwości ludzkiej percepcji, dla stworzenia wrażenia ruchu szybko przesuwających się obrazków). Poznają technologię wirtualnej rzeczywistości, zagadnienia związane z robotyką i sztuczną inteligencją.
7 maja rozpoczęli kilkudniową przygodę z programowaniem. Pani Karolina Durma poprowadzi serię warsztatów z robotyki, gdzie uczniowie klasy II nauczą się budować roboty i programować je z wykorzystaniem aplikacji Lego WeDo i Scratch. Zaś 11,12 maja odbędą się spotkania online w obecności trenera „FREE Fundacji Rozwoju Edukacji Elektronicznej” Rafała Andrykowskiego, który następnie sam poprowadzi zajęcia w ramach programu „Kod do przyszłości”

W tym etapie programu tematem pracy konkursowej jest przygotowanie projektu dotyczącego tego, jak nowa technologia i technologia przyszłości, może pomóc ludziom w codziennym życiu.

więcej

Obrazek dla news_617

Dzwoni rachmistrz? Sprawdź jego tożsamość i się spisz!

13.05.2021

Osoby, które nie wypełniły jeszcze obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), powinny spodziewać się telefonu od rachmistrza. Jego tożsamość będzie można sprawdzić na kilka sposobów.

W kwietniu, pierwszym miesiącu NSP 2021, funkcjonowały tylko dwie metody spisowe: samospis internetowy oraz spis przez telefon za pośrednictwem infolinii dostępnej pod numerem 22 279 99 99. Od 13 maja akcję spisową wzmocnią rachmistrzowie telefoniczni – będą się oni kontaktować z osobami, które jeszcze nie wypełniły formularza spisowego.

Ze względu na sytuację epidemiczną wstrzymano do odwołania pracę rachmistrzów w terenie. Nie będą oni odwiedzać mieszkań i prowadzić spisu w formie bezpośredniej rozmowy.

Więcej informacji w rozwinięciu wiadomości.

więcej

Obrazek dla news_616

Od 1 czerwca cudzoziemcy mogą wystąpić o nadanie PESEL do celów podatkowych

13.05.2021

Od 1 czerwca cudzoziemcy mogą wystąpić o nadanie PESEL do celów podatkowych [1].

Nowe przepisy umożliwią urzędom skarbowym jednoznaczną identyfikację podatnika (pracownika). Pozwoli to na wygenerowanie i udostępnienie zeznania podatkowego w usłudze Twój e-PIT na podatki.gov.pl.

Tym samym podatnicy łatwiej rozliczą się z urzędem skarbowym: będą mogli użyć PESEL do zalogowania się do usługi Twój e-PIT lub złożyć zeznanie podatkowe przy użyciu bezpłatnej aplikacji e-Deklaracje dostępnej na podatki.gov.pl. Oznacza to dla nich również możliwość skorzystania z ulg i odliczeń oraz otrzymania zwrotu nadpłaty podatku.

https://www.gov.pl/web/kas/od-1-czerwca-cudzoziemcy-moga-wystapic-o-nadanie-pesel-do-celow-podatkowych

więcej

Obrazek dla news_615

Jesteś seniorem i chcesz się zaszczepić, a nie wiesz gdzie się zgłosić ? Zadzwoń na infolinię wsparcia seniorów.

12.05.2021

Dziś jest 433 dzień walki z koronawirusem, do której zaangażowani zostali żołnierze Wojska Polskiego, w tym w dużej liczbie żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Od ponad roku wspierają służbę zdrowia, samorządy, stacje sanitarno – epidemiologiczne oraz seniorów. Ci ostatni mogą obecnie liczyć także na pomoc w procedurze zaszczepienia się przeciwko COVID, a w razie potrzeby żołnierze zapewnią również transport seniora do punku szczepień.

Od momentu ogłoszenia i wprowadzenia w życie Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19, tj. od 5 grudnia 2020 roku, m. in. na żołnierzach, w tym żołnierzach WOT, spoczął nowy obowiązek, związany ze wsparciem szczepień. W pierwszej kolejności tego typu wsparciem ze strony żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej objęci zostali seniorzy.
Szczegóły w rozwinięciu wiadomości.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Urząd Gminy w Korytnicy

ul. Adama Małkowskiego 20
07-120 Korytnica
tel.: 25 661-22-84 
fax: 25 661-22-60
e-mail: ug@korytnica.pl
godziny pracy: pon. - pt. 7.30-15.30

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.