Logo Gmina Korytnica

Archiwum newsów, strona 7

Obrazek dla news_527

Załóż grupę i sięgnij po wsparcie

21.10.2020

Od 19 października w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można składać wnioski o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” - informuje Prezes ARiMR Tomasz Nowakowski.
Program, finansowany z PROW na lata 2014-2020, kierowany jest do nowych grup producentów rolnych uznanych od 14 grudnia 2019 r. Grupy te muszą składać się z osób fizycznych, prowadzących działalność jako mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo.

O dofinansowanie mogą starać się również organizacje producentów uznane na podstawie ustawy z 11 marca 2004 r. o organizacji niektórych rynków rolnych albo z 20 kwietnia 2004 r. o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych. Wsparcia nie może otrzymać podmiot zrzeszający producentów drobiu, wyrobów z mięsa drobiowego i jego podrobów oraz owoców i warzyw.
Więcej informacji w rozwinięciu.

więcej

Obrazek dla news_525

Spis rolny – bezpieczeństwo ludzi i danych to priorytet!

19.10.2020

Trwający Powszechny Spis Rolny to wyjątkowy czas próby dla statystyki publicznej. Aktualnie najważniejszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa rachmistrzom i rolnikom w czasach pandemii. Nie zapominamy również o gromadzonych danych.

Po pierwsze – człowiek

Ze względu na stan zagrożenia zdrowotnego Centralne Biuro Spisowe wstrzymało na początku października możliwość kontaktów bezpośrednich rachmistrzów spisowych w gospodarstwach rolnych. Jednak ze względu na liczne sygnały zgłaszane przez rolników czekających na wizytę rachmistrzów oraz gotowość pracowników statystyki do służby w warunkach zwiększonego zagrożenia, Centralne Biuro Spisowe dopuściło możliwość realizacji od 10 października wywiadów bezpośrednich. Troska o bezpieczeństwo rachmistrzów i rolników spowodowała wprowadzenie  szczególnych zasady w kontaktach z respondentami. Maseczki, żele i wywiady na otwartym terenie stały się już normą.

Użytkownik gospodarstwa rolnego, który ze względu na sytuację epidemiczną wyraża obawę przed bezpośrednim kontaktem, powinien przekazać rachmistrzowi nr telefonu w celu odbycia obowiązkowego wywiadu.
Ciąg dalszy w rozwinięciu waidomości.

więcej

Obrazek dla news_524

INFORMACJA

16.10.2020

            W związku z rosnącą liczbą osób zakażonych wirusem COVID-19 w trosce
o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz pracowników Urzędu Gminy
w Korytnicy ulega zmianie sposób obsługi interesantów w budynku Urzędu.

            Obsługa interesantów zostaje ograniczona i będzie się odbywała jedynie
w  wyznaczonym miejscu na parterze Urzędu Gminy. Pozostała część budynku Urzędu nie będzie dostępna dla interesantów.

            W sytuacji gdy jest to niezbędne, przebywanie interesantów w pomieszczeniach Urzędu może odbywać się wyłącznie za zgodą pracownika Urzędu.

            W celu kontaktu z pracownikiem prosimy o kontakt telefoniczny, numery telefonów są podane w rozwinięciu wiadomości.

więcej

Obrazek dla news_522

Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem

14.10.2020

            W związku z epidemią koronawirusa oraz faktem, iż cała Polska od 10 października 2020 r., znajdzie się w stresie żółtej co niesie za sobą nowe obostrzenia, Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie informuje, iż

  • obowiązek zakrywania ust i nosa obowiązuje w budynkach użyteczności publicznej
  • w przestrzeni publicznej zakrywanie ust i nosa będzie wymagane, jeśli odstęp między osobami nie przekroczy 1,5 m
  • w lokalach gastronomicznych będzie mogła przebywać 1 osoba/ 4 metry kwadratowe lokalu
  • liczba gości podczas zorganizowanej imprezy okolicznościowej w lokalu do 75 osób

W celu zapobiegania rozprzestrzeniania się epidemii należy bezwzględnie stosować się do nowych przepisów w celu zapewnienia bezpieczeństwa sobie i mieszkańcom powiatu węgrowskiego. W przypadku nie stosowania się do nowych przepisów trzeba będzie liczyć się z konsekwencjami karnymi .

               Komendant
Powiatowy Policji w Węgrowie

/-/   insp. Andrzej Styrczula

więcej

Obrazek dla news_521

ARiMR: Dotacje na małe przetwórstwo i RHD

12.10.2020

Za dwa tygodnie, 26 października, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”, czyli na tzw. małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny.

Na złożenie dokumentów w tym jesiennym naborze rolnicy będą mieli czas do 24 listopada 2020 r. Oferta pomocy, która finansowana jest z budżetu  PROW na lata 2014-2020, skierowana jest do dwóch grup beneficjentów.

Pierwszą stanowią rolnicy, domownicy bądź małżonkowie rolników, którzy zdecydują się na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przetwarzania produktów rolnych. Rejestracja działalności musi nastąpić przed złożeniem wniosku o płatność. Ta grupa wnioskodawców może ubiegać się o wsparcie do 500 tys. zł.
Więcej informacji w rozwinięciu wiadomości.

więcej

Obrazek dla news_520

Projekt grantowy pn. ZDALNA SZKOŁA PLUS

07.10.2020

Gmina Korytnica otrzymała grant w wysokości 95 000,00 złotych na zakup sprzętu do nauki zdalnej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 Oś priorytetowa I. Powszechny dostęp do szybkiego internetu Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn.  ZDALNA SZKOŁA PLUS- wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. W ramach przyznanego grantu zakupiono 50 laptopów, które zostały  przekazane do 5 szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Korytnica.

więcej

Obrazek dla news_519

Rekompensaty za klęski żywiołowe lub ASF

07.10.2020

Od 15 października 2020 r. rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, mogą składać w ARiMR wnioski o wsparcie finansowe z PROW 2014-2020.

O pomoc w ramach działania „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej” mogą ubiegać się rolnicy, którzy ponieśli szkody spowodowane przez co najmniej jedną
z następujących klęsk żywiołowych: powódź, deszcz nawalny, suszę, przymrozki wiosenne, ujemne skutki przezimowania, obsunięcie się ziemi, lawinę, grad, huragan, uderzenie pioruna. Ponadto o wsparcie mogą wnioskować rolnicy, którym powiatowy lekarz weterynarii nakazał, w drodze decyzji, zabicie świń lub zniszczenie zwłok świń w celu zwalczania ASF.

Dalsze szczegóły w rozwinięciu wiadomości.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Urząd Gminy w Korytnicy

ul. Adama Małkowskiego 20
07-120 Korytnica
tel.: 25 661-22-84 
fax: 25 661-22-60
e-mail: ug@korytnica.pl
godziny pracy: pon. - pt. 7.30-15.30

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.