Logo Gmina Korytnica

Archiwum newsów, strona 51

Obrazek dla news_251

PRZEDSIĘBIORCO, przypominamy o obowiązku wpłat na fundusze promocji!

09.02.2018

Na podstawie Ustawy z dnia 22 maja 2009 r. o funduszach promocji produktów rolno-
spożywczych (Dz. U. z 2017 r. poz. 2160) przedsiębiorcy zobowiązani są do dokonywania wpłat na fundusze promocji. Wraz z wpłatą zobowiązani są również do złożenia do Dyrektora Generalnego KOWR, za pośrednictwem Oddziału Terenowego KOWR właściwego dla siedziby przedsiębiorcy, deklaracji, w której określona zostanie min.: wartość netto, kwota wpłat na fundusze promocji pobrana od dostawców i kwota wpłat na fundusze naliczona do odprowadzenia.

więcej

Obrazek dla news_250

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, pn. „Bezpiecznie na wsi mamy – UPADKOM ZAPOBIEGAMY’’

08.02.2018

Już po raz ósmy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, pn. „Bezpiecznie na wsi mamy – UPADKOM ZAPOBIEGAMY’’. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, popularyzowanie „Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat”, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z zapobieganiem upadkom osób w gospodarstwie rolnym.

więcej

Obrazek dla news_249

Załóż już teraz bezpłatny profil zaufany i bądź gotowy na JPK_VAT!

29.01.2018

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.

 

Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie.

więcej

Obrazek dla news_247

Kalendarium statystycznych badań ankietowych w 2018 roku

16.01.2018

Urząd Statystyczny w Warszawie realizuje prowadzone przez Główny Urząd Statystyczny badania ankietowe. Mają one charakter reprezentacyjny, co oznacza, że udział w nich biorą wylosowane gospodarstwa domowe lub rolne. Na wysoką jakość wyników ma wpływ uczestnictwo w badaniach wszystkich wylosowanych gospodarstw oraz udzielenie wyczerpujących odpowiedzi.

Przez cały rok, równocześnie, prowadzonych jest wiele badań. Stopień ich realizacji i dane pozyskane z każdego gospodarstwa (nawet jednoosobowego) są istotne dla całego procesu badawczego i jakości pozyskanych informacji.

W rozwinięciu wiadomośc Kalendarium statystycznych badań ankietowych w 2018 roku.

więcej

Obrazek dla news_246

Wyborco! Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!

11.01.2018

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy?  Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania?  Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!
Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych.
Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie. 
Jeżeli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborcóww gminie, w której jesteś zameldowany. Będziesz mógł oddać głos.

Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach. Co masz zrobić?

Więcej informajci oraz film w rozwinięcu wiadomośći.

                                                                                                  

więcej

Obrazek dla news_245

Powstała kolejna siłownia zewnętrzna w miejscowości Wola Korytnicka.

09.01.2018

Powstała kolejna siłownia zewnętrzna. Tym razem w miejscowości Wola Korytnicka. Zamontowane zostały zamontowane urządzenia składające się na ogólnie dostępne siłownie zewnętrzne. Zamontowano następujące urządzenia: biegacz i orbitek, twister i wahadło, wyciąg górny i wyciskanie siedząc, pajacyk i stepper, ławeczka i ridder, wioślarz i drabinka, narciarz i drabinka. Siłownia na otwartym terenie publicznym to doskonałe miejsce zarówno dla osób młodych aktywnych, jak i ludzi starszych, które cenią sobie zdrowy styl życia. Jest to nie tylko ciekawe miejsce spotkań i integracji, ale również interesujący obiekt małej architektury.

więcej

Obrazek dla news_240

Mikołajkowy prezent od Empiku – tysiąc książek dla szkoły w Górkach-Grubakach

29.11.2017

Już 1 grudnia do Szkoły Podstawowej im. ks. bpa Franciszka Jaczewskiego przyjedzie świąteczna ciężarówka wypełniona tysiącem książek wybranych przez uczniów. To nagroda, którą dzieci wygrały w konkursie „Tysiąc powodów by czytać” zorganizowanym przez Empik. Zwycięska praca otrzymała aż 32617 głosów, a podstawówka w Górkach-Grubakach znalazła się w dziesiątce wyróżnionych szkół z całej Polski.

Zanim do szkoły dotrą książki, Empik podziękuje mieszkańcom za ich zaangażowanie. Już od godziny 11.00 specjalni wysłannicy Empiku będą ogłaszać sukces podstawówki w całym miasteczku. A o godzinie 12.00 nastąpi uroczyste przekazanie tysiąca nowych książek do szkolnej biblioteki.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Urząd Gminy w Korytnicy

ul. Adama Małkowskiego 20
07-120 Korytnica
tel.: 25 661-22-84 
fax: 25 661-22-60
e-mail: ug@korytnica.pl
godziny pracy: pon. - pt. 7.30-15.30

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.