Logo Gmina Korytnica

Archiwum newsów, strona 10

Obrazek dla news_246

Wyborco! Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!

11.01.2018

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy?  Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania?  Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!
Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych.
Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie. 
Jeżeli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborcóww gminie, w której jesteś zameldowany. Będziesz mógł oddać głos.

Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach. Co masz zrobić?

Więcej informajci oraz film w rozwinięcu wiadomośći.

                                                                                                  

więcej

Obrazek dla news_245

Powstała kolejna siłownia zewnętrzna w miejscowości Wola Korytnicka.

09.01.2018

Powstała kolejna siłownia zewnętrzna. Tym razem w miejscowości Wola Korytnicka. Zamontowane zostały zamontowane urządzenia składające się na ogólnie dostępne siłownie zewnętrzne. Zamontowano następujące urządzenia: biegacz i orbitek, twister i wahadło, wyciąg górny i wyciskanie siedząc, pajacyk i stepper, ławeczka i ridder, wioślarz i drabinka, narciarz i drabinka. Siłownia na otwartym terenie publicznym to doskonałe miejsce zarówno dla osób młodych aktywnych, jak i ludzi starszych, które cenią sobie zdrowy styl życia. Jest to nie tylko ciekawe miejsce spotkań i integracji, ale również interesujący obiekt małej architektury.

więcej

Obrazek dla news_240

Mikołajkowy prezent od Empiku – tysiąc książek dla szkoły w Górkach-Grubakach

29.11.2017

Już 1 grudnia do Szkoły Podstawowej im. ks. bpa Franciszka Jaczewskiego przyjedzie świąteczna ciężarówka wypełniona tysiącem książek wybranych przez uczniów. To nagroda, którą dzieci wygrały w konkursie „Tysiąc powodów by czytać” zorganizowanym przez Empik. Zwycięska praca otrzymała aż 32617 głosów, a podstawówka w Górkach-Grubakach znalazła się w dziesiątce wyróżnionych szkół z całej Polski.

Zanim do szkoły dotrą książki, Empik podziękuje mieszkańcom za ich zaangażowanie. Już od godziny 11.00 specjalni wysłannicy Empiku będą ogłaszać sukces podstawówki w całym miasteczku. A o godzinie 12.00 nastąpi uroczyste przekazanie tysiąca nowych książek do szkolnej biblioteki.

więcej

Obrazek dla news_239

Badanie pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej oraz Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego

28.11.2017

Urząd Statystyczny w Warszawie uprzejmie informuje, że w dniach od 1 do 21 grudnia 2017 r. na terenie całego kraju wśród rolników prowadzących hodowlę zwierząt gospodarskich zostaną przeprowadzone dwa badania:
- Badanie pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej,
- Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego.
Badania realizowane będą w wylosowanych gospodarstwach rolnych.

W terminie od 1 do 5 grudnia br. na stronie internetowej http://www.stat.gov.pl będzie możliwość samodzielnego wypełnienia ankiet. GUS przygotował aplikację, poprzez którą będzie można wypełnić formularz (dane potrzebne do logowania wylosowane gospodarstwa otrzymały pocztą wraz z listem Prezesa GUS). Jeżeli wylosowany respondent nie skorzysta z możliwości wypełnienia formularza przez Internet, to od 6 do 21 grudnia 2017 r. z gospodarstwem skontaktuje się (osobiście lub telefonicznie) ankieter Urzędu Statystycznego.

więcej

JPK VAT US -prezentacja zagadnienia i szkolenie

03.11.2017

Od 1 stycznla 2078 r. mikroprzedsiębiorcy dołączą do grona podatników VAT, ktorzy
zostali zobligowani do prowadzęnia elektronicznej ewidencji VAT oraz przęsyłania jej w wersji
elektronicznej, jako Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT).
W ramach ogólnopolskiej akcji szkoleniowej pod hasłem ,,Wtorki z JPK", odbędą się szkolenia obejmujące tematykę tworzenia i przesyłania plików JPK_VAT przez nrikroprzedsiębiorców.
W rozwinięciu wiadomości zaproszenie na szkolenia i prezentacja do pobrania.

 

więcej

Wójt gminy zaprasza

Urząd Gminy w Korytnicy

ul. Adama Małkowskiego 20
07-120 Korytnica
tel.: 25 661-22-84 
fax: 25 661-22-60
e-mail: ug@korytnica.pl
godziny pracy: pon. - pt. 7.30-15.30

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.