Logo Gmina Korytnica

News

News zdjęcie id 96

Ekologicznie w gminie Korytnica- Ogłoszenie wyników

01.10.2015

Gmina Korytnica podpisała z WFOŚ i GW w Warszawie umowę na realizację zadania "Ekologicznie w gminie Korytnica" w ramach programu 2015-EE-14 „Organizacja konkursów i olimpiad w zakresie edukacji ekologicznej”. W ramach projektu będą przeprowadzone następujące konkursy:

  1. Konkurs wiedzy ekologicznej, o charakterze rywalizacji indywidualnej, skierowany będzie do dorosłych mieszkańców gminy. Konkurs ma na celu pogłębienie wiedzy dotyczącej ekologii i ochrony środowiska. Sprawdzał będzie wiedzę z zakresu ekologii, problemów ochrony środowiska, zjawisk globalnych, gospodarki i ochrony środowiska przyrodniczego. Przeprowadzony zostanie podczas Gminnego Festynu Rolniczego, który odbywa się w niedzielę września. Podczas tego Festynu uczestnicy odpowiadać będą rozwiązywać test  jednokrotnego wyboru. Komisja konkursowa powołana przez organizatora wyłoni trzech laureatów. W przypadku większej ilości poprawnych odpowiedzi eliminacje zakończy losowanie. Warunkiem odbioru nagrody będzie osobisty odbiór i jego potwierdzenie w dokumentacji. Projekt zakłada nagrody 3 laureatów indywidualnych.
  2.  Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych oraz I klasy gimnazjum z terenu gminy Korytnica. Celem konkursu jest uświadomienie społeczności lokalnej szkodliwości palenia śmieci w piecach, wskazanie konieczności segregacji odpadów oraz ich właściwego ich zagospodarowania oraz kształtowanie i promowanie proekologicznych zachowań dzieci i młodzieży w codziennym życiu. Zadaniem uczniów będzie wykonanie rysunku (dla I kategorii wiekowej) i plakatu (dla II kategorii wiekowej) promującego zagadnienia związane ze szkodliwością palenia śmieci i ich negatywnego wpływu na nasze zdrowie i środowisko. Komisja konkursowa powołana przez organizatora wyłoni szkolnych laureatów. Projekt zakłada nagrody 6 laureatów instytucjonalnych.

Wysokość dofinansowania w formie dotacji: 10 620,00

 

OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU PLASTYCZNEGO

W dniu 6 listopada 2015 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny organizowany przez Gminę Korytnica w ramach zadania pod nazwą „Ekologicznie
w gminie Korytnica”  współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz klas I gimnazjum dla dwóch kategorii wiekowych:
 I kategoria –uczniowie klas I-III szkół podstawowych
II kategoria – uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych oraz I klasa gimnazjum

Zadaniem uczniów było wykonanie rysunku w I kategorii wiekowej i plakatu
w II kategorii wiekowej promujących zagadnienia związane ze szkodliwością palenia śmieci i ich negatywnego wpływu na nasze zdrowie i środowisko.

Komisja Konkursowa przyznała :

w I kategorii:

I miejsce –Szkoła Podstawowa w Pniewniku
II miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Korytnicy

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Sewerynowie

w II kategorii:

I miejsce- Publiczne Gimnazjum  w Korytnicy

II miejsce- Szkoła Podstawowa w Górkach Grubakach
III miejsce –Szkoła Podstawowa w Maksymilianowie

Wójt gminy zaprasza

Urząd Gminy w Korytnicy

ul. Adama Małkowskiego 20
07-120 Korytnica
tel.: 25 661-22-84 
fax: 25 661-22-60
e-mail: ug@korytnica.pl
godziny pracy: pon. - pt. 7.30-15.30

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.