Logo Gmina Korytnica

News

News zdjęcie id 490

Konkurs fotograficzny "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne w obiektywie rolnika" na terenie gminy Grębków, Korytnica i Liw.

13.08.2020

Konkurs fotograficzny "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne w obiektywie rolnika" na terenie gminy Grębków, Korytnica i Liw.

Placówka Terenowa KRUS w Węgrowie serdecznie zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych z terenu gminy Grębków, Korytnica oraz Liw do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne w obiektywie rolnika". Zadaniem konkursowym uczestnika jest samodzielne zidentyfikowanie zagrożeń wypadkowych we własnym gospodarstwie rolnym, wykonanie odpowiednich rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo oraz udokumentowanie ich zdjęciami wraz z opisem.

Zakresy rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo powinny obejmować trzy tematy:

  1. Zapobieganie upadkom w gospodarstwie rolnym w ramach kampanii KRUS „Rola rolnika, by upadku unikał”,
  2. Zapobieganie pochwyceniom i uderzeniom przez części ruchome maszyn i urządzeń w ramach kampanii KRUS „Mądrze postępujesz, wypadku nie spowodujesz”,
  3. Zapobieganie uderzeniom, przygnieceniom i pogryzieniom przez zwierzęta oraz chorobom odzwierzęcym w ramach kampanii KRUS „Nie ryzykujesz, gdy znasz i szanujesz”.

 

Rolnik zagrożenia w poszczególnych zakresach tematycznych może zidentyfikować posługując się udostępnionymi listami kontrolnymi:

  1. Lista kontrolna - „Ocena gospodarstwa rolnego pod kątem zagrożeń przyczyniających się do zaistnienia ryzyka wypadków z grupy upadek osób”,
  2. Lista kontrolna - „Ocena gospodarstwa rolnego pod kątem zagrożeń przyczyniających się do zaistnienia wypadków z udziałem maszyn i urządzeń rolniczych”.
  3. Lista kontrolna - „Ocena gospodarstwa rolnego pod kątem zagrożeń przyczyniających się do zaistnienia wypadków z udziałem zwierząt gospodarskich”

 

Uczestnik Konkursu składa do PT KRUS Węgrów płytę CD ze zdjęciami dobrej jakości w formacie JPG o rozmiarach min. 640x480 pikseli, max. 5000x4000 pikseli. Każde zdjęcie powinno przedstawiać inne rozwiązanie poprawiające bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym. Z każdego zakresu tematycznego powinny być 3 zdjęcia (razem 9 zdjęć).

Płyta powinna być opisana danymi adresowymi autora oraz dopiskiem „Konkurs fotograficzny KRUS gmina …”. Do płyty należy dołączyć zgłoszenie konkursowe, opis wykonanych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo oraz klauzulę informacyjną dotycząca przetwarzania danych osobowych, zgodę na przetwarzanie  danych osobowych i wykorzystanie wizerunku do promocji Konkursu.

Przy ocenie zastosowanych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo w gospodarstwie rolnym brane będą pod uwagę: zgodność zastosowanego rozwiązania z zasadami bhp i tematyką konkursu oraz jego trwałość.

Prace konkursowe należy dostarczyć do PT KRUS Węgrów do 31 października 2020 r.

Konkurs przebiega w dwóch etapach: gminnym i regionalnym. Etap gminny na terenie powiatu węgrowskiego obejmuje gminy Grębków, Korytnica i Liw. Etap regionalny obejmuje teren działania PT KRUS Siedlce.

Praca laureata I miejsca etapu gminnego przechodzi do etapu regionalnego.

Dla laureatów Konkursu przewidziano nagrody rzeczowe ufundowane przez KRUS.

Dodatkowe informacje na temat konkursu oraz regulamin konkursu wraz z załącznikami można uzyskać w siedzibie PT KRUS w Węgrowie na ul. Wieniawskiego 4, tel. (25) 792-04-20 (Jarosław Gago), email: jaroslaw.gago@krus.gov.pl

 

Serdecznie zapraszamy rolników do wzięcia udziału w Konkursie!

Lista_kontrolna_maszyny_2020.pdf

Lista_kontrolna_upadek_2020.pdf

Lista_kontrolna_zwierzęta_2020.pdf

 

Regulamin_Konkursu_Fotograficznego_OR_Warszawa_2020_r..pdf

Załącznik_Nr_1_Zgłoszenie_do_Konkursu.pdf

Załącznik_Nr_2_Klauzula_informacyjna_dotycząca_przetwarzania_danych_osobowych.pdf

Załącznik_Nr_3_Zgoda_na_przetwarzanie_danych_osobowych_i_wykorzystanie_wizerunku.pdf

 

Wójt gminy zaprasza

Urząd Gminy w Korytnicy

ul. Adama Małkowskiego 20
07-120 Korytnica
tel.: 25 661-22-84 
fax: 25 661-22-60
e-mail: ug@korytnica.pl
godziny pracy: pon. - pt. 7.30-15.30

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.