Logo Gmina Korytnica

News

News zdjęcie id 185

Ambasador programu MegaMisja Fundacji Orange w Górkach Grubakach

06.12.2016

Ambasador programu MegaMisja Fundacji Orange w Górkach Grubakach

Grzegorz Kasdepke, autor cenionych książek dla dzieci, 5 grudnia spotkał się z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. ks. bpa Fr. Jaczewskiego w Górkach-Grubakach (województwo mazowieckie). Wizyta pisarza to nagroda w konkursie organizowanym przez  Fundację Orange dla szkolnych świetlic biorących udział w programie MegaMisja.

Zadaniem świetlic było zaproszenie lokalnego dziennikarza, który miał przygotować reportaż o MegaMisji. Jury wybrało jedną z 60 publikacji zainspirowanych przez świetlice. Zwyciężyły dzieci z SP w Górkach Grubakach w województwie mazowieckim. Tekst o MegaMisji w tej miejscowości można było przeczytać w lokalnych mediach, m.in. Kurierze Korytnickim i Życiu Siedleckim oraz na lokalnych portalach. Podczas spotkania dzieci miały okazję bliżej poznać autora swoich ulubionych książek, a pisarz mógł obserwować, jak w ich szkole rozwija się MegaMisja.

W spotkaniu uczestniczyło około 50 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Górkach Grubakach. Autor sprawdził wiedzę uczniów z zakresu gatunków literackich. W zabawny sposób wytłumaczył także, co oznaczają takie związki frazeologiczne, jak „pocałować klamkę” czy „zrobić kogoś w balona”. Dzieci miały też okazję wcielić się w rolę dziennikarzy. Podczas sesji pytań, które zadali Grzegorzowi Kasdepke, autor ujawnił, że pracuje nad szóstą częścią przygód „Detektywa Pozytywki”.  

- Dzieci trzeba uczyć poruszania się po wirtualnym gąszczu. To my, dorośli, musimy wziąć na siebie rolę rozważnych przewodników, którzy mówią: nie idź tą ścieżką, wywiedzie cię na manowce. To my, dorośli, mamy obowiązek być bardziej refleksyjni niż nasze dzieci i musimy szybciej wyciągać wnioski z ewentualnych zagrożeń. Dlatego nie zostawiałbym rodziców samym sobie. Powinna ich wesprzeć szkoła, powinny je wesprzeć mądre programy budujące internetowe kompetencje, takie jak chociażby MegaMisja – mówi Grzegorz Kasdepke.

MegaMisja jest pierwszym w Polsce, kompleksowym programem edukacji cyfrowej skierowanym do świetlic szkolnych. Jego cel to przygotowanie dzieci w wieku 6-10 lat do bezpiecznego i kreatywnego korzystania z technologii cyfrowych, rozwijanie ich kompetencji medialnych, nauka selekcjonowania informacji. Postępy szkół w programie można obserwować na stronie: www.megamisja.pl

 

 

Wójt gminy zaprasza

Urząd Gminy w Korytnicy

ul. Adama Małkowskiego 20
07-120 Korytnica
tel.: 25 661-22-84 
fax: 25 661-22-60
e-mail: ug@korytnica.pl
godziny pracy: pon. - pt. 7.30-15.30

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.