Logo Gmina Korytnica

News

News zdjęcie id 108

Ekoświadomi - Ziemię mamy tylko jedną

12.11.2015

Zadanie "Ekoświadomi - Ziemię mamy tylko jedną" jest realizowane w ramach programu „Organizacja konkursów i olimpiad w zakresie edukacji ekologicznej” i dofinansowane przez WFOŚiGW w Warszawie.
Celem zadania jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania szeroko pojętą problematyką ochrony środowiska, uwrażliwienie na negatywne zmiany zachodzące w najbliższym otoczeniu, a także aktywizacja młodych ludzi do osobistego udziału na rzecz ochrony przyrody. Ponadto celem konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży umiejętności obserwacji przyrody, jej dokumentowania, interpretacji oraz opisu, a także kształtowanie świadomości ekologicznej uczestników.
W ramach projektu będą przeprowadzone następujące konkursy, skierowane do uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Korytnicy:
1. Konkurs wiedzy ekologicznej, o charakterze rywalizacji indywidualnej, mający na celu pogłębienie wiedzy dotyczącej ekologii i ochrony środowiska. Sprawdzał będzie wiedzę z zakresu ekologii, problemów ochrony środowiska, zjawisk globalnych, gospodarki i ochrony środowiska przyrodniczego.
Konkurs wyłonił trzech laureatów, którzy otrzymali następujące nagrody:
I miejsce - Aleksandra Panufnik, kl. IIIa: smartfon i album
II miejsce - Weronika Roguska, kl. IIIa: smartfon i ramka cyfrowa
III miejsce - Kacper Potocki, kl. IIIa: smartfon.
2. Konkurs na prezentacje multimedialną „Ziemia Korytnicka w obiektywie”, którego celem jest uwrażliwienie na piękno przyrody oraz dostrzeganie niezwykłych detali przyrody, które powstały w sposób naturalny lub są wynikiem zanieczyszczenia środowiska. Konkurs skierowany jest do uczestników indywidualnych. Trzech laureatów zostało nagrodzonych w następujący sposób:
I miejsce - Aleksandra Panufnik, kl. IIIa: smartfon + słuchawki
II miejsce - Weronika Krajewska, kl. IIIb: smartfon + przenośne głośniki
III miejsce - Weronika Rabińska, kl. IIIa: smartfon 

3. Konkurs „Stylowy recykling” będzie rozpatrywany w dwóch kategoriach: moda i wystrój wnętrz. Będzie polegał na przygotowaniu przez osobę indywidualną kompletnego stroju, biżuterii lub przedmiotu codziennego użytku (pudełka na drobiazgi, torby, zabawki, itp.) wykonanego z dowolnych materiałów, które przeznaczone są do wyrzucenia (mogą to być worki na śmieci, puszki, butelki, papier, plastikowe lub papierowe opakowania – wszystko zależy od inwencji twórczej uczestników). Cel konkursu to uświadomienie, że recykling ma sens oraz, że zastosowanie surowców wtórnych zmniejszy zastosowanie surowców pierwotnych i niedobór zapasów bogactw naturalnych.
W każdej kategorii zostanie wyłonionych trzech laureatów. Sześciu zwycięzców otrzyma następujące nagrody.
I miejsce: tablet + słuchawki 
II miejsce: tablet + pendrive
III miejsce: tablet 

4. Konkurs „Ekotelefon” – zbiórka zużytych telefonów komórkowych, skierowany do zespołów klasowych. Celem konkursu jest promocja zachowań i postaw proekologicznych polegających na zbieraniu i segregowaniu odpadów w postaci zużytych telefonów komórkowych bez baterii w celu ich przekazania do profesjonalnego recyklingu. Idea tego konkursu polega również na integracji zespołu klasowego, współdziałaniu w grupie, wzajemnej motywacji, nauce odpowiedzialności za grupę, do której się przynależy.
Laureatami tego konkursu będzie 75-u uczniów trzech klas, które uzyskają najlepsze wyniki w zbiórce telefonów. 
W konkursie przewidziano nagrody dla całych klas:
I miejsce: laptop + głośniki + magnetofon+ komplet artykułów plastycznych
II miejsce: laptop + magnetofon+ komplet artykułów plastycznych
III miejsce: laptop + komplet artykułów plastycznych
Ostatnim etapem realizacji zadania będzie podsumowanie i rozstrzygnięcie przeprowadzonych konkursów oraz prezentacja prac konkursowych.

Wójt gminy zaprasza

Urząd Gminy w Korytnicy

ul. Adama Małkowskiego 20
07-120 Korytnica
tel.: 25 661-22-84 
fax: 25 661-22-60
e-mail: ug@korytnica.pl
godziny pracy: pon. - pt. 7.30-15.30

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.